Příběh


My dva jsme seděli v univerzitních a různých pracovních lavicích tak dlouho, až jsme si vyseděli ředitelské důlky. Jeden marketingový a druhý logistický. Což je fajn, řeknete si; ale nás už kancelářská židle pálila do zadku. Chtěli jsme vyrábět i tvořit. A pak je tu ještě jedna věc - jeden z nás byl dost ujetý na originální drobnosti a netradiční detaily. Takové to, když si koupíte boty jen kvůli vzoru na podrážce (ano, to jsem fakt udělala). Nebo když si vyberete košili kvůli unikátnímu vnitřku límce. Když zvýrazníte kontrast vkusnou barevnou ponožkou. Víte to vy…a pár dalších.
Je v tom tvořivost. Je v tom tajemství. Je v tom úsměv.

Náš kamarád měl textilku v Jižních Čechách a v té textilce dělal samé šedé věci. A nám chyběly na trhu barevné ponožky z českých luhů a hájů (rozumějte, v té době, teď už je jich dost :-). A tak jsme si řekli, že to tomu našemu kamarádovi trochu zbarevníme a vnutíme mu ponožky. Což nevyšlo…, ale my už jsme se té myšlenky nevzdali. Od začátku jsme věděli, že chceme víc než zisk, že našim cílem je společenská zodpovědnost, poselství, a naším snem je sociální firma. A tak kombinací náhody, lásky k detailům a originalitě, a inklinací k dyzajnu jsme dospěli až k Příběhu palce.
No ale, namítnete, na trhu už je spousta českých barevných ponožek. Věrtel barevných ponožek. Kopec barevných ponožek. Hora barevných ponožek. Velehory barevných ponožek. A to teda máte pravdu, že to říkáte! Jenže - jak jste si mohli pomyslet - my jsme jiní. Chceme pomáhat komunitě. Proto podporujeme komunitní centra, zvířecí útulky i zněvýhodněné děti. Chceme být odpovědní za sebe i vůči okolí. Proto přemýšlíme, do čeho balíme, kde vyrábíme, i koho zaměstnáme. Chceme absolutní přesah, nejen zisk.

A pak je tu ještě ta naše chyba!!
Totiž abyste rozuměli - stejně jako každá cesta za snem, naše ponožka má vždy svou "chybu". Malou barevnou odchylku od vzoru. Všimli jste si? Protože chyby jsou tu od toho, aby nám pomohly jít lépe dál. S úsměvem, s barvami. A tomu my věříme! Poněvadž kde jsou chyby, tam je ponaučení. A kde jsou barvy, tam jsou sny. A kde je sen, tam je i cesta. Cesta, jak začít nový příběh.